Svoz nebezpečného odpadu

Kdy: 2. 10. 2023 15:30

Kde: obec Kameničky

Svoz nebezpečného odpadu 1

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu proběhne v pondělí 2. října 2023.

Typ akce: ostatní (charitativní akce/sbírka)

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu je v naší obci naplánován na pondělí 2. října 2023.

Časový rozpis - kdy a kde bude možné osobně odevzdat komunální odpad:
15:30 obecní úřad
16:00 Kameničky-Kouty
16:20 Filipov - dolní
16:30 Filipov - Ve Dvoře
16:45 Ovčín

Zároveň bude možné odevzdat hasičům v rámci akci Recyklujte s hasiči veškerý vyřazený elektroodpad, jako např. pračky, sporáky, ledničky, televize, elektrické nářadí, elektrické hračky apod.

Pravidla svozů
Mezi nebezpečné odpady patří: zbytky barev, ředidel a jiné spotřební chemie, rozpouštědla a motorové oleje (v označených obalech), baterie, akumulátory, pneumatiky od osobních aut bez disků, vyřazená elektrická zařízení – pračky, mrazáky, počítače, elektrické nářadí apod.

Mezi objemné odpady patří: vyřazený nábytek – postele, skříně, kredence, kamna, bojlery, staré koberce a linolea, staré izolační materiály bez azbestu.

Součástí služby není sběr, svoz a likvidace následujících druhů odpadů, které jsou zpoplatněny:

- Stavební a demoliční odpady (ostatní a nebezpečné - např. stavební suť, eternit, lepenka)

- Pneumatiky nákladní a zemědělské

Tyto odpady nejsou součástí poplatku občana za komunální odpad. Oleje a barvy lze zástupcům svozové firmy předávat pouze v uzavřených a označených nádobách.

Neodkládejte odpady na svozová místa předem, občan je povinen odpad předat osobně přímo svozové firmě. Děkujeme za spolupráci.

Adresa místa konání

obec Kameničky, Kameničky, 53941