Veřejný automatizovaný defibrilátor v Kameničkách

Veřejný automatizovaný defibrilátor v Kameničkách 1

Veřejně instalovaný a 24 hodin denně dostupný automatizovaný externí defibrilátor "AED" naleznete na budově hasičské zbrojnice.

Za finanční podpory Pardubického kraje se nám podařilo na hasičskou zbrojnici instalovat veřejný defibrilátor AED.

Ročně zemře jen v České republice zhruba 35 tis. lidí na zástavu srdce. Až 94% by se dalo zachránit. Jedinou možností je včasné podání výboje AED. Zástava srdce může postihnout kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Vznikne obvykle neočekávaně, často z plného zdraví a bez jakýchkoliv varovných příznaků. Nejvyšší šance na úspěšné oživení je v případě poskytnutí výboje AED do 4 minut.

Veřejně instalovaný AED v Kameničkách je nastavený tak, že navádí obsluhu zcela jednoznačnými pokyny v češtině. Obsluhou přístroje nelze ublížit, jeho použitím můžete jen pomoci.

Datum vložení: 8. 11. 2023 14:49
Datum poslední aktualizace: 8. 11. 2023 14:55