Nový automobil pro pečovatelskou službu obce Kameničky

Dne 20. prosince 2021 proběhlo slavnostní předání nového automobilu pečovatelské službě obce Kameničky.

IIROPMMR

V pondělí 20. prosince 2021 proběhlo slavnostní předání nového automobilu pečovatelské službě obce Kameničky. Bohužel pracovní povinnosti nedovolily zúčastnit se předání radnímu Pardubického kraje za sociální věci Ing. Pavlu Šotolovi, a tak akce proběhla jen v komorní podobě.

Obec Kameničky poskytuje svým občanům a potřebným z okolních obcí sociální službu formou pomoci pečovatelky již od roku 1999. Aktuálně je tato služba využívána 25 našimi spoluobčany. Pečovatelka dosud měla k dispozici starý automobil Škoda Fabia, který však již dosluhoval a nevyhovoval současným požadavkům na poskytovanou službu.

Proto obec Kameničky požádala o dotaci na pořízení nového automobilu přes MAS Havlíčkův kraj v Integrovaném regionálním operačním programu Evropského fondu pro regionální rozvoj. Obci se podařilo s žádostí uspět a byla nám poskytnuta dotace ve výši 95% nákladů, tedy necelých 870 tisíc korun.

Na jaře roku 2021 byl výběrovým řízením vybrán dodavatel a model VW Caddy. Automobil je vybaven výsuvnou sedačkou spolujezdce pro imobilní cestující a dostatečný zavazadlový prostor umožňuje přepravu invalidního vozíku. Klíčky od vozidla si od starosty obce Kameničky Ing. Roberta Adámka převzala pečovatelka Miloslava Cachová.

MAS Havlíčkův kraj

Datum vložení: 22. 12. 2021 10:58